כוחו של חיוך”

הבעת הפרצוף שלנו משפיעה מאד על הרושם הראשוני החברתי שלנו בעיני העולם, יותר מאשר כל לבוש מהודר שנלבש או שרשראות זהב או טבעות יהלומים שנענוד. לא חשוב כמה תשקיעו בלבוש שלכם, אם הבעת הפנים שלכם במפגשי החברה שלכם, מביעה אנוכיות, רצינות יתר או חמיצות, הרושם הראשוני שלכם הינו כבר עם טעם לפגם.

באחד השירים המושמעים בעבר נכתב ש: “החיוך שלך שווה מליון דולר”, והמשפט הזה אינו משפט של מה בכך. כבר במקורות היהודים שלנו דרשו רבותינו על הפסוק: “ולבן שיניים מ-חלב” – שגדול המלבין שיניו לחברו יותר מאשר משקהו חלב. והרי ברור מאליו שאין הכוונה שתעשו לחברכם טיפול ‘שיננית’ בחינם, אלא שתחשפו את שיניכם תוך כדי חיוך רחב אליהם – ודוקא תוך כדי חיוך ולא חריקת שיני כעס.

החיוך מראה על אושר.

ישנו האושר הפנימי שלנו, שאנו מחייכים ביננו לבין עצמנו, כשקראנו משהו משעשע או נחשפנו לבשורה טובה, או כשסתם אנו עוצמים עיניים, שומעים שיר טוב ונהנים.
אך החיוך כלפי העולם הינו בעל אופי שוני, והוא מעביר מסר חברתי מאד עמוק מצידכם: אני מחייך אליכם כי אני מאושר לפגוש אתכם, אני ממש מחבב אתכם ונעים לי בחברתכם. זהו המסר שאתם בעצם מעבירים בחיוך שלכם כלפי כל מי שאתם מחייכים אליו.

וכשאנו משליכים את הדברים להיבט הזוגי, המסר ברור מאליו – חייכו לבן/בת הזוג שלכם, והרבה!

עוד לפני הזוגיות ממש, גם בפגישות, בדייטים, החיוך שלכם יכול לתת לכם נקודת פתיחה טובה מאד על אופי אישיותכם. החיוך שלכם מראה על קבלת הדייט עמו אתם נפגשים, ומראה על שמחה להיות במחיצתו. לא מדובר על סתם חיוך מעושה וכפוי, אלא על חיוך פנימי אמיתי ומכיל, המעלה את ערככם בעיני המתבונן.

יש המשווים למראה של גבר רציני, קר סבר, מעין ג’יימס בונד שכזה, משהו סקסי וגברי משהו, אך לאחר עיון עמוק וסקר אישי שערכתי בפני נשים רבות, קיבלתי תשובה מאת אותן נשים שפחות או יותר חזרה על עצמה: המראה הרציני, חמור הסבר, של ‘גבר המרלבורו’, או הקאובוי של המערב הפרוע, יכול להיות מאד ‘סקסי וגברי’ למתבוננים מן הצד, אולי בעיקר כשזה שלט פרסומת.

אך באינטרקציה עם גבר, פנים מול פנים, הדבר האחרון שנשים רוצות זה לשבת מול גבר רציני, קר, שעושה פוזות לפרסומת של בירה או סיגריות.החיוך בהחלט יוצר עבורן אווירה נעימה, קלילה ומשוחררת יותר.

בפאן הזוגי, לחיוך יש כח ומשמעות עצומים!

ישנם זוגות רבים שיכולים לחיות בבית אחד שנים, ואף פעם לא לחייך, אולי פעם ב….., הרצינות והבעות הפנים הקפואות שלהם, פשוט הורסות את הכייף והאווירה של התקשורת ביניהם.

בעבר, פנה אלי איזה גבר, שאשתו התלוננה כל הזמן שהוא לא מספק אותה מבחינה רגשית, אחת מהתלונות שהיא נקטה היתה: “הוא כלל לא מחייך אלי”.

כשפנה אלי אותו גבר כדי ללמוד: איך נותנים הרגשה טובה לאשה, ומאיפה בכלל להתחיל? עניתי לו בצורה הכי פשוטה שיכולה להיות: “תתחיל לחייך אליה!”, ברך אותה ‘בבוקר טוב’, ‘לילה טוב’ עם חיוך רחב. קדם את פניה לאחר יום ארוך שלא ראיתם זה את זו בחיוך רחב…. זאת כבר תהיה התחלה שתתן לך דחיפה רצינית קדימה. וכך היה! האשה כמובן היתה בהלם בהתחלה, לא הבינה כל כך מה קורה כאן, חשבה שבעלה נפל על השכל, וכנראה לקח איזה סם שגורם לו לחייך….. אבל בסופו של דבר ההתמדה שלו השתלמה.

ומה לגבי החיוך הנשי? ובכן החיוך הנשי זהו הקסם הכי גדול אולי שיש ביד הנשים, ולא משנה כל כך איך הן נראות חיצונית ומה הן לובשות באותו הרגע.

אשה שיודעת לחייך לגבר, אבל לחייך! , חיוך רחב החושף שיניים צחורות, יכולה לגרום לבן הזוג שלה עונג רוחני שאי אפשר לתאר. ואף לגרום לו להשתגע עליה.
לראות את בת הזוג מחייכת גורמת לגבר להתאהב בה, פעם אחר פעם, להרגיש מועיל, שווה ומאושר. כי העונג אולי הגדול ביותר של גבר בזוגיות, הינו לראות את בת זוגתו מאושרת ולדעת שבת הזוג מאושרת, גם כאשר הוא איננו רואה אותה.

וכשהיא “מרביצה” לעברו חיוך של אושר באופן תדיר, בפרט אחרי שהוא עשה משהו טוב בעבורה, הוא מרגיש בטוח שהיא מאושרת – בראייה, אך בעיקר בידיעה.
אז תרבו לחייך חברים!

חייכו לעצמכם, חייכו מול המראה, חייכו לעולם, וחייכו לבני או בנות הזוג שלכם.

מה אכפת לכם???? חיוך לא עולה כסף.